+48.523242010

PL | EN
2019-12-09

Czym jest tektura?


Czym jest tektura?

Tektura to materiał znany każdemu z nas. Ceniony jest ze względu na wytrzymałość, uniwersalność i szerokie zastosowanie. Większość tego materiału jest wykorzystywana przez przemysł, w którym jest używana jako materiał do pakowania, transportu, archiwizacji itp.

Tektura powstaje ze sklejenia ze sobą od dwóch do kilku warstw masy papierniczej. Do jej produkcji używa się grubszych włókien takich materiałów jak: makulatura, ścier drzewny i szmaty. Zdarza się, że dodaje się także wypełniacze i dodatki chemiczne, które sprawiają, że tektura jest bardziej odporna na obciążenia, kontakt z wodą czy mrozem. Co ciekawe, tektury nie używa się do pisania, a jedynie wykorzystuje się do druku offsetowego i fleksograficznego. Możemy rozróżnić następujące gatunki tektury:

W naszym kraju najwięcej tektury zużywa się w przemyśle spożywczym, gastronomicznym, cukierniczym i w pizzeriach. Dlatego oferta sprzedaży tektury skierowana jest głównie do tych branż. Nasza tektura produkowana jest zgodnie ze standardami certyfikacji leśnej, dlatego wszystkie produkty, włącznie z tekturą, są produktami ekologicznymi. Ponadto wszystkie produkty charakteryzują się najwyższą jakością, dzięki wprowadzonemu Systemowi Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2009. Nr certyfikatu 843/12/2011/J/C.

Nasz zakład oferuje Państwu następujące tektury:

Więcej informacji o tekturze i opakowaniach z tektury falistej uzyskasz pod numerem telefonu +48.523242010 oraz osobiście w zakładzie w Chmielnikach k/Bydgoszczy.

Zapraszamy.

«powrót