+48.523242010

PL | EN
2019-12-09

Czym jest tektura?


Czym jest tektura?

Tektura to materiał znany każdemu z nas. Ceniony jest za swoją wytrzymałość, uniwersalność i szerokie zastosowanie. Ceniony jest przez firmy, jak i klientów indywidualnych. Ale wiadomo, że większość tego materiału zużywa przemysł, który nie wyobraża sobie innego materiału do pakowania, transportu, archiwizacji itp.

Tektura powstaje ze sklejenia od dwóch do kilku warstw masy papierniczej. Do jej produkcji używa się grubszych włókien takich materiałów jak: makulatura, ścier drzewny i szmat. Zdarza się, że dodaje się także wypełniacze i dodatki chemiczne, które sprawiają, że tektura jest bardziej odporna na obciążenia, kontakt z wodą czy mrozem. Co ciekawe, tektury nie używa się do pisania, a jedynie wykorzystuje się do druku offsetowego, jak i fleksograficznego. W związku z tym możemy rozróżnić następujące gatunki tektury:

W naszym kraju najwięcej tektury zużywa się w przemyśle spożywczym, gastronomicznym, cukierniczym i pizzeriach. Dlatego nasza oferta sprzedaży tektury skierowana jest głównie do tych branż przemysłowych. Nasza tektura produkowana jest zgodnie ze standardami certyfikacji leśnej, dlatego wszystkie nasze produkty, włącznie z tekturą, są produktami ekologicznymi. Ponadto nasza tektura posiada najwyższą jakość dzięki wprowadzonemu przez nasz zakład Systemowi Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2009. Nr certyfikatu 843/12/2011/J/C.

Nasz zakład oferuje Państwu następujące tektury:

Więcej informacji o naszej tekturze i również opakowaniach z tektury falistej uzyskają Państwo pod numerem telefonu +48.523242010 oraz osobiście w naszym zakładzie w Chmielnikach k/Bydgoszczy.

Zapraszamy.

«powrót