+48.523242010

PL | EN

Kartony klapowe


Klasyczne kartony klapowe są najprostszym i uniwersalnym opakowaniem służącym zabezpieczeniu wytwarzanych produktów do ich dalszego przechowywania i transportu.

Kartony klapowe to najtańsza i najkorzystniejsza forma opakowania towarów podatnych na uszkodzenie i zniszczenie. Niska masa własna i objętość nierozłożonych kartonów, powoduje, że jest to najczęściej stosowane opakowanie transportowe, które cechuje wysoka wytrzymałość na wstrząsy i uszkodzenia. Daje to możliwość transportowania w nich towarów na duże odległości bez obawy ich zniszczenia.

Kartony klapowe mają zastosowanie zarówno jako opakowania jednostkowe, jak i opakowania zbiorcze, w których przechowujemy przedmioty w opakowaniach jednostkowych, często będącymi również kartonikami klapowymi.

Karton klapowy produkowany jest z tektury falistej 3-warstwowej o różnych grubościach fali, B, C, E, oraz 5-warstwowej, wyprodukowanej z mieszania tych fal, BC, BE, CE, na specjalistycznych maszynach nazywanych sloterami lub uzupełniająco wykrawarkami rotacyjnymi, płaskimi.

Produkcja ich realizowana jest na maszynach, ustawianych dla danego wymiaru i w zdecydowanej większości nie wymagają specjalnego oprzyrządowania, takiego jak wykrojniki, a tym samym nie generują dodatkowych kosztów wytworzenia.

W naszym zakładzie, kartony klapowe, czyli klasyczne fefco 201, wykonywane są na trzech niezależnych liniach produkcyjnych:

Wszystkie kartony wykonane z tektur falistych są całkowicie biodegradowalne, ponadto podlegają procesowi recyklingu, a tym samym nie szkodzą środowisku naturalnemu.