+48.523242010

PL | EN

Producent opakowań kartonowych dla różnych potrzeb


Jesteśmy producentem kartonów tekturowych, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach. Nasze pudełka sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istotne jest trwałe, a jednocześnie tanie i ekologiczne zapakowanie towaru. Klasyczne kartony klapowe są najprostszym i uniwersalnym opakowaniem służącym zabezpieczeniu wytwarzanych produktów do ich dalszego przechowywania i transportu.

Jako producent kartonów klapowych, zdajemy sobie sprawę, że jest to najtańsza i najkorzystniejsza forma opakowania towarów podatnych na zniszczenie. Niska masa własna i niewielka objętość kartonów, powoduje, że jest to najczęściej stosowane zabezpieczenie transportowe. Cechuje je wysoka wytrzymałośi8ć na wstrząsy i uszkodzenia, która daje możliwość przewożenia towarów na duże odległości bez obawy o usterki.

Kartony klapowe są niezwykle uniwersalne. Znajdują przede wszystkim zastosowanie jako opakowania jednostkowe, ale mogą być też wykorzystywane w charakterze opakowań zbiorczych. Jako producent kartonów tekturowych możemy zaproponować pudełka o różnych gabarytach, grubości i sztywności tektury wykorzystanej do ich produkcji. W zależności od Twoich potrzeb, pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie, dzięki któremu zapewnisz swoim towarom bezpieczny transport.

Producent kartonów tekturowych – nowoczesny i tani proces wytwarzania


Karton klapowy produkowany jest z tektury falistej 3-warstwowej o różnych grubościach fali (B ok. 2,8mm, C ok. 3,8 mm, E ok. 1,4 mm) oraz 5-warstwowej, wyprodukowanej z mieszania tych fal, (BC ok. 6,5mm, BE ok 4,5mm, CE ok. 5,5mm). Opakowania są wytwarzane przy użyciu specjalistycznych maszyn zwanych slotterami lub za pomocą wykrawarek rotacyjnych czy płaskich.

Produkcja jest realizowana za pomocą maszyn ustawianych do danego wymiaru, co pozwala uniknąć użycia dodatkowego oprzyrządowania, takiego jak wykrojniki. Dzięki temu możemy maksymalnie ograniczyć koszty produkcji.

W naszym zakładzie kartony klapowe (klasyczne wg standardu FEFCO 200 czy FEFO 201) wytwarzane są na czterech niezależnych liniach produkcyjnych:

• na automatycznej linii produkcyjnej, składającej się z podajnika, drukarek fleksograficznych, slottera, składarko-sklejarki i pakowaczki,
• na mini sloterze z drukarkami,
• na maxi sloterze z drukarkami i wykrawarką rotacyjną,
• dodatkowo: na automacie sztancującym do pudeł wielkogabarytowych, gdzie nie ma ograniczeń co do długości pudeł.

Zaopatrując się w kartony tekturowe możesz mieć pewność, że kupujesz opakowania przyjazne środowisku. Wszystkie nasze wyroby z tektur falistych są całkowicie biodegradowalne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Martex Opakowania – producenta kartonów klapowych najwyższej jakości.