+48.523242010

PL | EN

Kaszerowanie


Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, dysponujemy maszyną do kaszerowania (laminowania) kartonów. Proces kaszerowania polega na dokładnym przyklejeniu cienkim filmem klejowym wydrukowanego metodą offsetową arkusza papieru do tektury 2, 3, 4 lub 5-warstwowej, co daje doskonałą jakość graficzną produktu, porównywalną do zdjęcia fotograficznego. Tak wysoka jakość przy dotychczasowej, fleksograficznej metodzie nadruku jest nieosiągalna.

Pudełka kaszerowane stanowią coraz większą część ogólnej ilości produkowanych opakowań. Są bardzo ważną gałęzią produktów oferowanych zarówno w handlu wielkopowierzchniowym, jak i w niewielkich sklepach osiedlowych, gdyż pełnią rolę zabezpieczenia przed uszkodzeniem oraz wizualizacji zapakowanego produktu w jakości zdjęcia lub plakatu. Liczne zalety wpływają na powszechną produkcję opakowań zbiorczych, które spełniają rolę opakowań ekspozycyjnych stosowanych na rynku elektroniki, chemii gospodarczej, spożywczej i przemysłowej.

Maszyna daje możliwości kaszerowania tektury falistej w granicach od 200 g/m2 i zadrukowanego wcześniej metodą offsetową plakatu zwanego oklejką w gramaturze od 180 g/m2. Górna granica gramatury, oklejki i tektury jest właściwie nieograniczona, może to być praktycznie każda dostępna na rynku gramatura.

Skaszerowana tektura może być obrabiana jak każda tektura 3- lub 5-warstwowa na maszynach sztancujących. Tak wycięte opakowania mogą być klejone liniowo ewentualnie wielopunktowo (3, 4 lub 6-punktowo) w zależności od kształtu na specjalistycznej składarko-sklejarce.

Maszyna kaszerująca jest w pełni automatyczna, a jej precyzyjne mechanizmy wyrównywania kaszerowanych arkuszy zapewniają w dalszych procesach produkcyjnych dokładne wycinanie gotowych opakowań.

W firmie Martex Opakowania proces kaszerowania realizowany jest za pomocą linii kaszerującej firmy DLG. Wytworzone (wykrojone) z tej skaszerowanej tektury opakowanie zapewni:

• zwiększoną ochronę zapakowanego produktu w stosunku do opakowań niepowlekanych,
• estetyczny wygląd, poprzez zadrukowany offsetowo arkusz,
• odporność na wpływ czynników zewnętrznych,
• uszlachetnioną i korzystniejszą fakturę papieru.

Parametry kaszerownicy

• łączenie za pomocą kleju na zimno,
• łączenie arkusza tektury litej z arkuszem tektury 2 –warstwowej w falach C,B,E lub 4 – warstwowej będącej mieszanką tych fal, tj. BC, BE, CE,
• łączenie arkusza tektury litej z tekturą 3 i 5–warstwową.