+48.523242010

PL | EN

Kaszerowanie


Posiadamy maszynę do kaszerowania (laminowania) kartonów. Proces koszerowania polega na dokładnym przyklejeniu cienkim filmem klejowym, wydrukowanego metodą offsetową arkusza papieru do tektury 2, 3, 4 lub 5-warstwowej co daje doskonałą jakość graficzną produktu, porównywalną do zdjęcia fotograficznego, która to jakość przy dotychczasowej, fleksograficznej metodzie nadruku jest nieosiągalna.

Pudełka kaszerowane odgrywają coraz większą rolę w ogólnej ilości produkowanych opakowań. Są obecnie bardzo ważna gałęzią produktów, oferowanych zarówno w handlu wielkopowierzchniowym, jak i w niewielkich sklepach osiedlowych, gdyż opakowania kaszerowane spełniają zarówno kryteria zabezpieczenia przed uszkodzeniem danego produktu, jak i wizualizacji zapakowanego produktu w jakości zdjęcia lub plakatu. Pozwala to na produkcję opakowań zbiorczych, które spełniają rolę opakowań ekspozycyjnych, stosowanych na rynku elektroniki, chemii gospodarczej, spożywczej i przemysłowej.

Maszyna daje możliwości kaszerowania tektury falistej w granicach od 200 g/m2, i zadrukowanego wcześniej metodą offsetową plakatu zwanego oklejką w gramaturze od 180 g/m2. Za to górna granica gramatury, oklejki i tektury jest właściwie nieograniczona; może to być praktycznie każda dostępna na rynku gramatura.

Skaszerowana tektura może być obrabiana jak każda inna, zwykła tektura 3 lub 5 warstwowa na maszynach wycinających i sztancujących jako gotowy produkt lub w zależności od kształtu lub przeznaczenia opakowania, klejona liniowo lub punktowo (3, 4 lub 6 punktowo) na składarko sklejarce wielopunktowej.

Maszyna jest w pełni automatyczna, posiada precyzyjne mechanizmy wyrównywania kaszerowanych arkuszy, co przekłada się na dokładne wycinanie gotowych opakowań.

W firmie Martex Opakowania, proces kaszerowania realizowany jest za pomocą linii kaszerującej firmy DLG. Wytworzone (wykrojone) z tej skaszerowanej tektury opakowanie, zapewni:

Parametry kaszerownicy

Dolny arkusz tektury podawany jest automatycznie przez podciśnieniowy podajnik pasowy, po czym przeprowadzany jest on pod wałem nakładającym klej na jego górną powierzchnię. Górny arkusz tektury litej podawany jest również automatycznie za pomocą podajnika ze ssawkami z palety, która umieszczona jest na windzie. Ponadto istnieje możliwość regulacji ilości kleju, prędkości maszyny, prędkości taśmy dociskowej, siły docisku itp. Co daje możliwość maksymalnej optymalizacji procesu produkcji i zapewnienie najlepszej jakości produktu.