Papier wodoodporny to nowe rozwiązanie, które umożliwia pakowanie przede wszystkim świeżych owoców i warzyw. Jednak swoje zastosowanie znajduje w całym przemyśle spożywczym i nie tylko. Ekologiczny gatunek papieru chroni produkty przed wilgocią nawet do trzech dni.

Papiery wodoodporone – ekologiczne rozwiązania dla twojej firmy

Papiery wodoodporne, m.in. aqua liner, czy aqua fluting, to papiery celulozowe o podwyższonej odporności na wilgotność. Oferowane są jako zamiennik do papierów pokrywanych parafiną.

Flutingi można podzielić na dwie grupy: 

  • makulaturowe – produkowane z masy makulaturowej. W celu poprawy parametrów mechanicznych dodaje się skrobię,
  • półchemiczne – zawierają ok. 30% masy makulaturowej i 70% pół chemicznej, która otrzymywana jest z drzew liściastych.

Tego typu tekturę klei się za pomocą kleju skrobiowego uzyskiwanego z kukurydzy, pszenicy, a rzadziej z pszenicy. Jest on w 100% biodegradowalny i pochodzi z odnawialnych źródeł.

Opakowania dla rolników, ale nie tylko

Nowy materiał, który umożliwia pakowanie świeżych produktów pozwala zachować ich trwałość podczas przewozu. Co więcej, papier pozwala na produkcję niskogramaturowych opakowań, co tym samym przekłada się na oszczędności w kosztach na surowce i transport.

Opakowania wodoodporne z papieru są odporne na wilgoć, co też przekłada się na większą wytrzymałość w użytkowaniu. Oznacza to, że konsumenci otrzymają swoje produkty dobrze zabezpieczone i o odpowiedniej jakości.


Zapytaj o opakowania wodoodporne dla Twojej firmy specjalistów z Martex!