Opakowania kartonowe odgrywają kluczową rolę również w przemyśle spożywczym, ponieważ zabezpieczenie żywności podczas transportu czy przechowywania ma bezpośredni wpływ na ich trwałość, jakość oraz zdrowie osób, które tę żywność później spożywają. Opakowania kartonowe są cenione nie tylko za swoje właściwości ekologiczne, ale również za to, że chronią przed czynnikami zewnętrznymi, minimalizując ryzyko przedostania się niebezpiecznych zanieczyszczeń. Przyjrzyjmy się, jak opakowania kartonowe wspierają te cele oraz jakie korzyści oferują zarówno producentom, jak i konsumentom.

Opakowania kartonowe w przemyśle spożywczym

Kartonowe opakowania są powszechnie używane w przemyśle spożywczym, zwłaszcza w cukierniach. Solidne, pudełka z tektury 3-warstwowej na torty, czy ciasta zapewniają bezpieczny transport zakupionych wypieków. Ponadto kartonowe opakowania stosuje się również do pakowania świeżych owoców, warzyw i pizzy.

Opakowanie kartonowe a higiena żywności

pakowania kartonowe przeznaczone do żywności są używane wyłącznie raz, dlatego nie ma możliwości, żeby na jedzeniu rozwinęło się siedlisko bakterii. Karton jest bezpiecznym tworzywem, które nie wpływa ani na smak produktów, ani nie powoduje utraty wartości odżywczych.

Karton – alternatywa dla opakowań z tworzyw sztucznych

W porównaniu do opakowań foliowych z tworzyw sztucznych, karton jest w pełni ekologiczny. Foliowa torba rozkłada się ok. 400 lat, natomiast karton ok. kilku miesięcy. Nie zapominajmy również o tym, że opakowania kartonowe nadają się do recyklingu i można je ponownie wykorzystać.

Zalety opakowań kartonowych w kontekście przechowywania żywności

Opakowania kartonowe chronią żywność przed wilgocią, czy promieniami słońca. Są lekkie i łatwe w transporcie, a dzięki trwałości i wytrzymałości stanowią doskonałą ochronę dla produktów spożywczych. Oprócz tego opakowania tekturowe są biodegradowalne oraz bezpieczne dla środowiska.


Sprawdź naszą ofertę opakowań kartonowych do przechowywania żywności