Praktycznie każdy w swoim życiu spotkał się z sytuacją, kiedy jego paczka została uszkodzona w transporcie. Nie jest to miłe przeżycie, zwłaszcza że w wielu przypadkach uszkodzone jest nie tylko opakowanie, ale i zawartość. Może to być spowodowane złym traktowaniem podczas transportu, lub nieodpowiednim zabezpieczeniem przesyłki przed wysłaniem. Dlatego wysyłając paczkę, należy odpowiednio przygotować paczkę i solidnie ją zabezpieczyć.

W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć paczkę?

Pierwszym, podstawowym zabezpieczeniem przesyłki jest opakowanie. Najlepszą i najtrwalszą opcją są pudełka kartonowe. Należy pamiętać, że wielkość opakowania należy dostosować do rozmiaru pakowanego przedmiotu. Dzięki temu przedmiot nie będzie latał po pudełku i zmniejsza się szansa na jego uszkodzenie. Przedmiot można dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową. Dobrym rozwiązaniem na zabezpieczenie przedmiotu w paczce jest wypełnienie z pogniecionego kartonu. Ważne, aby przedmiot nie miał możliwości obijania się o opakowanie lub inne spakowane przedmioty.

Jeżeli planujemy wysłać delikatne przedmioty, możemy dodatkowo zabezpieczyć je narożnikami. Pakując kilka podatnych na uszkodzenia przedmiotów, jak na przykład szklane butelki, warto zastosować przekładki do kartonów. Dobrym sposobem na wrażliwe przedmioty jest spakowanie pudełka z przesyłką  w kolejne pudełko, wkładając między nie separatory. Pakując przesyłki, które muszą pokonać długą drogę, warto zdecydować się na grubszy karton wykonany z tektury falistej. Dzięki temu nawet niezbyt delikatne traktowanie podczas transportu nie będzie w stanie go uszkodzić.

Bardzo ważne jest odpowiednie zamknięcie paczki, dlatego karton należy dokładnie zakleić. Dobrym rozwiązaniem są kartony fasonowe, które gwarantują odpowiednie zamkniecie i brak szans na samoczynne otwarcie się pudełka. Spakowaną przesyłkę warto dodatkowo owinąć streczem, dzięki czemu karton będzie posiadał kolejną warstwę ochronną. Tak przygotowana przesyłka z pewnością przetrwa nawet najtrudniejszą podróż, i dotrze do adresata bez uszczerbku.